Dlaczego my

MOŻESZ

ZROBISZ

KONIEC TEMATU

My osiągamy swoje cele.
Z nami zdobędziesz swoje prawo jazdy.

W każdym większym mieście roi się od ośrodków szkolenia kierowców. W każdej dzielnicy jest ich co najmniej kilka. Są mniejsze i większe, kształcące w zakresie jednej kategorii prawa jazdy lub kilku. Ale żaden z nich  nie oferuje w ramach organizowanych szkoleń tego, co my Wam oferujemy.

Kursy prawa jazdy w szkole RESTART są inne niż wszystkie. Wyróżnia je unikatowa cecha:  wartość dodana do każdego szkolenia w postaci indywidualnego wsparcia motywacyjnego.

O co chodzi z tym wsparciem?

 

Tłumaczę kilka linijek niżej 🙂

Wytłumaczę na przykładzie:

Do auto-szkoły zgłasza się kursant. Jest nim Iza. Lat osiemnaście. Rodzice w prezencie na urodziny kupili Izie kurs na prawo jazdy. Więc Iza zapisała się na szkolenie. Tak jak wielu jej kolegów ze szkoły, których rodzice wpadli na ten sam pomysł osiemnastkowego prezentu.

Iza beznamiętnie przychodziła na wykłady. Zdarzały się jej nieobecności bo czasem w dniu teorii pojawiła się kusząca propozycja spędzenia czasu w gronie znajomych. Po części teoretycznej kursu trochę wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego w głowie Izy zostało. Tak pobieżnie, mniej więcej – z naciskiem na mniej – się orientowała.

Przyszedł czas na praktykę. Na jazdy Iza umówiła się zaraz po ostatnim wykładzie, ale z powodu przeziębienia ustalony termin odwołała. Potem był ciężki okres w szkole (dużo sprawdzianów) i dodatkowo przyszedł listopad a wraz z nim pogoda, która odstraszała od wyjścia z domu. Po 3 tygodniach rodzice zaczęli nalegać, aby Iza zapisała się w końcu na jazdy. Więc zaczęła jeździć. Z jazdy na jazdę było coraz trudniej. Instruktor, który na początku wszystko tłumaczył, pokazywał, pomagał w kierowaniu elką i w podejmowaniu decyzji na drodze, zaczął od Izy stopniowo wymagać coraz bardziej samodzielnej pracy. I to się Izie nie do końca podobało. Umawiała się na kolejne zajęcia praktyczne z poczucia obowiązku (bo rodzice), ale ani jej ten kurs nie cieszył, ani całe to kierowanie samochodem specjalnie nie szło…..

Na kolejne zajęcia praktyczne Iza nie dotarła. Bo nie. Miała umówić kolejny termin ale ferie zimowe pokrzyżowały plany. Potem inne ważne sprawy. I tak Iza do dziś nie ma prawa jazdy. I właśnie przeszedł jej awans koło nosa. Jako 28 – latka pracuje w dużej, stabilnej firmie. Ale awansowała jej koleżanka. W odczuciu Izy TYLKO dlatego, że ma czynne prawo jazdy i kilkuletnią praktykę w kierowaniu samochodem. No coż, trudno. Trafi się kolejna szansa….

Dzisiaj Iza szuka auto-szkoły, w której po raz drugi podejmie się nauki kierowania samochodem, bo prawo jazdy jest jej potrzebne, wręcz niezbędne (!), a jego zdobycie stało się ostatecznie priorytetowym celem na najbliższą przyszłość.

Dlaczego ludzie, którzy zapisują się na kurs prawa jazdy
nie osiągają celu z jakim przychodzą do szkoły jazdy?

(W pięciu punktach czyli krótko)

1. Prawo jazdy to nie jest coś czego oni na prawdę chcą. Chcą tego najczęściej rodzice swoich dzieci i mężowie swoich żon, którzy namawiają ich do zrobienia prawa jazdy.

2. Nie zależy im aby je mieć. Ich stanowisko to: zrobię to dobrze. Nie zrobię: drugie dobrze. I tak nie mam samochodu by nim jeździć i prędko sobie nie kupię. Młodzi myślą : zawsze mogę zrobić prawko później, żony myślą: będzie mnie woził mąż, ewentualnie autobus.

3. Nie widzą powodu, dla którego mieliby uczyć się przepisów ruchu drogowego . Myślą: nauczę się rozwiązywania testów i tak zdam egzamin teoretyczny.

4. W trakcie zajęć praktycznych, na których często okazuje się, że sztuka kierowania nie przychodzi im lekko a jazdy nie zawsze są łatwe i przyjemne, przerywają szkolenie w przekonaniu, że nie dadzą rady, że nie nadają się do bycia kierowcą.

5. Jeśli są na tyle zmotywowani aby dokończyć szkolenie, to często po kilku niezaliczonych egzaminach państwowych poddają się myśląc: skoro nie zdałem 3 razy to już NIGDY nie zdam.

Dlaczego Ty – jeśli zapiszesz się do szkoły jazdy RESTART
osiągniesz swój cel?

(W pięciu punktach czyli równie krótko)

1. Prawo jazdy to jest coś czego TY musisz chcieć. Nie rodzice, nie mąż, nie pracodawca. Robisz je tylko i wyłącznie dla siebie. I ja – jeśli będzie taka potrzeba – uświadomię Ci to na samym początku. Jeśli zobaczę, że tego nie zrozumiałeś, nie jesteś prawdziwy w przekonaniu, że robisz to dla siebie, nie podejmę się pracy z Tobą, szanując czas Twój i mój.

2. Na zrobieniu prawa jazdy MUSI Ci zależeć. Jeśli zobaczę, że odpuszczasz będę interweniować. Będę Cię pilnować (jakkolwiek to brzmi). Każda chwila Twojego zwątpienia – o ile się pojawi – spotka się z moim veto. Telefony, prywatne wiadomości, posty w grupie szkoły RESTART na facebook’u to kanały, którymi będę się z Tobą komunikować jeśli tylko zobaczę, że Twój zapał maleje, wiara w swoje umiejętności słabnie a odstępy między kolejnymi zajęciami praktycznymi rosną.

3. Spowoduję, że zrozumiesz potrzebę rzetelnej nauki przepisów ruchu drogowego. Wiedza z tego zakresu nie jest Ci potrzebna tylko do zaliczenia egzaminu teoretycznego. Jak się uprzesz teorię zdasz metodą nauki pamięciowej pytań z zestawów testowych. Tyle, że nieznajomość kluczowych zasad ruchu drogowego sprawi, że polegniesz na egzaminie praktycznym. Nie da się jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego nie znając tych przepisów.

4. Będziemy wspólnie przestrzegać dyscypliny w zakresie długości trwania całego szkolenia. Po części teoretycznej, możliwie szybko zaczniesz część praktyczną. Jazdy będziesz umawiać regularnie tak, aby odstępy pomiędzy kolejnymi terminami zajęć nie były zbyt długie. Na etapie nauki zbyt duże przerwy (powyżej tygodnia) powodują, że kursanci zapominają umiejętności, które już opanowali. Spowalnia się proces szkolenia. Efekty pracy maleją.

5. Jeśli uznamy, że nadszedł moment, w którym poziom Twoich umiejętności czyni Cię osobą gotową na zmierzenie się z egzaminem państwowym, przystąpisz do niego możliwie szybko. I świat się nie zawali jeśli nie zaliczysz go przy pierwszym podejściu. Nie musisz zdać egzaminu za pierwszym razem! Jeśli zdasz od razu – będę szczęśliwa. Jeśli będziesz potrzebował kolejnych podejść – przystąpisz do nich. I będziesz przystępował tak długo aż dam Ci spokój 😊 A spokój dam wtedy, kiedy powiesz: zdałem! I udokumentujesz to arkuszem przebiegu egzaminu podpisanym przez egzaminatora…

W szkole RESTART nie jesteś kolejnym numerem pozycji w książce ewidencji osób szkolonych.
Jesteś człowiekiem, który wyznaczył sobie cel, zainwestował swój czas i swoje pieniądze w jego realizację.
U nas masz gwarancję zwrotu z inwestycji.
Twój cel jest naszym celem, na którego osiągnięciu zależy nam prawdopodobnie bardziej niż Tobie.