O nas

Prawdziwa historia

RESTART to szkoła nauki jazdy. Szkolimy kandydatów na kierowców prawa jazdy kat. B. W przyjaznej atmosferze. Z dobrym skutkiem.

RESTART to miejsce stworzone dla Was. Tworzymy je my: ludzie, dla których praca jest pasją. Wasze zadowolenie i sukces to dla nas największa nagroda za zaangażowanie, jakie wkładamy w kształcenie przyszłych kierowców.

Nazywam się Monika Bajon. Szkoleniem kandydatów na kierowców zajmuję się od 2004 roku, kiedy to po zdobyciu uprawnień instruktora nauki jazdy – idąc w ślady mojego taty – otworzyłam swoją pierwszą auto-szkołę BAJON z siedzibą w Łodzi na ul. Zielonej 61.

Dlaczego auto-szkoła? Podobało mi się zajęcie mojego ojca. Od lat nastu obserwowałam go w roli instruktora, wykładowcy, przedsiębiorcy… (w latach 90-tych otworzył jedną z pierwszych prywatnych szkół nauki jazdy). Chciałam tak samo jak on zarabiać na życie. W 2003 r, po dwóch latach spędzonych za granicą, wróciłam do kraju z oszczędnościami i pomysłem (mało odkrywczym:)) na siebie.

Udało się. Już w pierwszym półroczu działalności auto-szkoły na nasze szkolenia zgłaszali się młodzi ludzie w liczbie, która przerastała moje oczekiwania. Sala wykładowa pękała w szwach, miejsc siedzących brakowało – koniecznym był podział grup na mniejsze… Rosła liczba samochodów szkoleniowych, powiększało się grono instruktorów. Szkołę zawsze traktowałam jak swoje dziecko. Byłam dumna i szczęśliwa widząc jak rośnie, jak się rozwija. Cieszyłam się razem z kursantami z każdego zdanego egzaminu. Odwiedzali mnie potem aby pochwalić się swoim prawem jazdy, nowym samochodem…

Moja praca była całym moim życiem. Tak było aż do 2014 roku, w którym dopadł mnie kryzys (podaruję Wam jego genezę), który spowodował, że obraziłam się na swoją firmę oraz na motoryzacyjną branżę szkoleniową. Czułam się zmęczona. Moja praca zaczęła mnie irytować, przestałam czuć satysfakcję, moje skrzydła opadły. Zdecydowałam zakończyć działalność i zamknęłam “swoje dziecko”.

Dziś mijają prawie cztery lata od tamtej decyzji. Przez ten czas odrobiłam trochę lekcji… Wiele zrozumiałam, wiele doceniłam. Nabrałam dystansu, innej perspektywy, wyciągnęłam wnioski… Zawodowo po zamknięciu auto-szkoły robiłam różne rzeczy: jako pracownik najemny “trzymałam kasę” w salonie samochodowym, przyjmowałam auta do naprawy w serwisie samochodowym, organizowałam targi w hali EXPO. Co jakiś czas, niemal regularnie spotykałam w tych miejscach różne osoby witające mnie mniej więcej w ten sam sposób: “Dzień dobry Pani Moniko, pamięta mnie pani? Robiłem u Pani kurs na prawo jazdy! :)” I po każdym takim powitaniu robiło mi się miękko na sercu… A tęsknota za auto-szkołą rosła. Ten czas po zamknięciu pierwszej szkoły sprawił, że dzisiaj niczego nie jestem tak pewna jak tego, że chcę szkolić przyszłych kierowców.

Zrozumiałam, że prowadzenie szkoły jazdy to mój upragniony sposób na życie. Czy żałuję zamknięcia pierwszej firmy? Nie! Wszystko to co się wydarzyło, każda decyzja jaką podjęłam spowodowały, że dzisiaj rozpiera mnie energia, którą wykorzystuję na tworzenie i rozwijanie mojego drugiego dziecka – Szkoły Jazdy RESTART.

Mam pomysły i zapał, które sprawią, że moja druga szkoła będzie jeszcze lepsza od tej pierwszej (a pierwsza nieskromnie mówiąc była bardzo dobra :)). Mam swój cel, cieszę się jak dziecko na samą myśl o jego realizacji.

RESTART to moja pasja, spełnienie moich zawodowych marzeń.Jestem gotowa na to by dzielić się z WAMI moją pozytywną energią. Zapraszam do wspólnej pracy przy urzeczywistnianiu Waszych pragnień i realizacji celów!